Jeśli ktoś nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na spędzenie majowego przedłużonego weekendu (1 - 4 maja 2014 r.) może skorzystać z oferty przygotowanej przez Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na terenie zrekonstruowanej, pradziejowej osady w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, odbywać się będą w tych dniach warsztaty i pokazy archeologiczne. Zajęcia przygotowane i prowadzone przez archeologów i pasjonatów tej dziedziny skupią się na próbie odtworzenia aspektów życia codziennego okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu.

Goście odwiedzający muzeum będą mieli niepowtarzalną okazję poznać dawne techniki wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, w tym ceramiki, narzędzi krzemiennych oraz ozdób. Ważnym elementem pokazów będzie przybliżenie zagadnień związanych z metalurgią miedzi, pradawnym rolnictwem i kuchnią sprzed tysięcy lat.

W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć ekspozycję replik ceramiki kultury przeworskiej, porozmawiać o archeologii, podjąć próbę wzniecenia ognia dawnymi technikami oraz postrzelać z łuku z okresu neolitu.

Pokazy będą się odbywać w godzinach otwarcia muzeum, czyli od 11.00 do 19.00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza zatem do rezerwatu archeologicznego Krzemionki.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!