Małgorzata Pietrzak laureatka konkursu "Rubinowa Hortensja" Piotrków Trybunalski 2009 rok Małgorzata Pietrzak laureatka konkursu "Rubinowa Hortensja" Piotrków Trybunalski 2009 rok

Małgorzata Pietrzak laureatka konkursu "Rubinowa Hortensja" Piotrków Trybunalski 2009 rok (© Karol Szmagalski)

Pani Małgorzata Pietrzak - znana poetka z Dębianek nieopodal Topólki z powiatu radziejowskiego, odnosi wiele spektakularnych sukcesów, o czym już na niniejszym portalu pisałem. Jest ich tak wiele, że trudno byłoby wszystkie wymienić.

Kiedyś dyskutując o konkursach zasłyszałem taką opinię: "W konkursach liczy się wiele zmiennych czynników, które wpływają na ocenę. Czynników zakłócających dążenie do obiektywnej oceny. Powodują ten stan różne miary oceny członków jury, bowiem nie ma jednej miary poetyczności. Te miary się uwspólniają, jednakże nie istnieje miara obiektywnej oceny. Wszystko jest bliższym lub dalszym przybliżeniem. Czymś, co wyklucza obiektywizm, jest zdanie poszczególnych członków jury. Wyroki jury o wierszu zatem nie są i nie mogą być sprawiedliwe. Mogą być tylko mniej lub bardziej satysfakcjonujące."

Myślę, że w pewnych kręgach nie jest to odosobniona opinia. Różnych konkursów poetyckich jest blisko 120. Uczestniczy w nich mnóstwo osób. Dla wielu są one okazją aby zaistnieć. Innym pozwalają umocnić swoją pozycję.

Małgorzata Pietrzak ponownie tym roku została laureatką głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim. Tym razem w sobotę, 14 bm. w Miejskim Ośrodku Kultury Piotrkowie Trybunalskim zostanie uhonorowana główną nagrodą Konkursie poetyckim o "Rubinową Hortensję".

Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów o zasięgu ogólnopolskim, odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim już od wielu lat. Jest drugim, po gdańskiej "Czerwonej Róży", pod względem stażu, konkursem poetyckim w Polsce. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowisk literackich w Polsce i poza jej granicami. Celem konkursu jest uaktywnienie, konfrontacja i promocja środowisk literackich, kultywowanie tradycji i podtrzymywanie prestiżu konkursu. "Rubinowa Hortensja" jest znakomitą i prostą formułą życia literackiego.

Po raz kolejny gratulujemy Pani Małgorzacie i życzymy dalszych sukcesów.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!