Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica ogłosiła w Związku Alert: Harcerze dla Ukrainy. Zaapelowała do harcerzy o pomoc dla Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy - Płasta.

Każdy z nas składał przyrzeczenie, że będzie niósł chętną pomoc bliźnim - w przeddzień skautowego święta napisała hm. Małgorzat Sinica, Naczelnik ZHP - Dziś jest czas, kiedy ta pomoc jest potrzebna obywatelom Ukrainy, w tym również naszym Braciom – ukraińskim skautom. Wzywam harcerzy i instruktorów by włączyli się w organizowaną przez ZHP zbiórkę pieniędzy na rzecz Płasta – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy, której efekt wymiernie pomoże w ich skautowej służbie. Służbie, którą pełnią na rzecz wszystkich poszkodowanych.

Ważne jest, by działania podejmowane na rzecz naszych Przyjaciół w Ukrainie odpowiadały na realne potrzeby tych trudnych chwil. Polecam więc każdorazowe uzgadnianie innych działań pomocowych z komisarzem zagranicznym ZHP - apeluje Druhna Naczelnik - W przededniu Dnia Myśli Braterskiej pokażmy, że solidarność i wsparcie dla świata skautowego ma także praktyczny wymiar i potrafimy skutecznie nieść naszą chętną pomoc.

Główna Kwatera ZHP jest w bieżącym kontakcie ze skautami na Ukrainie. Wiadomo, że kadra Płasta jest obecna na pierwszej linii wydarzeń w Kijowie i innych miastach zachodniej Ukrainy. Skauci pełnią służbę medyczną i pomocniczą, niosą pomoc wszystkim poszkodowanym. Skauci nie narzekają na brak środków opatrunkowych i lekarstw, natomiast potrzebne jest wsparcie finansowe dla poszkodowanych. Dlatego władze ZHP podjęły decyzję o zorganizowaniu zbiórki pieniędzy, które zostaną przekazane do Płasta.

Trwają już czynności zmierzające do zarejestrowania zbiórki pieniężnej, która prowadzona będzie przede wszystkim w euro i dolarach.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!