Thomas Morgenstern z Andreasem Goldbergerem Thomas Morgenstern z Andreasem Goldbergerem

Thomas Morgenstern z Andreasem Goldbergerem. Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Andreas_Goldberger_and_Thomas_Morgenstern_Nacht_des_Sports_2008.jpg (© Wikimedia Commons)

Thomas Morgenstern wygrał w kwalifikacjach do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch Partenkirchen. Andreas Kofler i Simon Ammann, którzy oddali nadłuższe skoki zostali zdyskwalifikowani.

Andreas Kofler oddał nadłuższy skok w kwalifikacjach do noworocznego konkursu - 137.5 metra, jednak został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Podobny los spotkał Simona Ammanna, który uzyskał 134 metry. Tym samym kwalifikacje wygrał Thomas Morgenstern, skacząc 130.5 metra.

W związku z tym zapowiadają się dwa ciekawe pojedynki. Thomas Morgenstern będzie walczył z Andreasem Koflerem, natomiast Wolfgang Loitzl będzie w parze z Simonem Ammannem.

Bardzo dobrze wypadł Adam Małysz, który zajął 3. miejsce (127.5 m).

Pozostali Polacy wypadli słabo. Kamil stoch skoczył 117 metrów (39. miejsce), Stefan Hula - 116 m (42. miejsce), Krzysztof Miętus uzyskał 114.5 metra (47. miejsce). Tym samym, Adam Małysz będzie skakał w parze z Krzysztofem Miętusem.

Początek konkursu o 14.


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!