Podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem Adam Małysz przewrócił się przy lądowaniu. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne. "Orzeł z Wisły" prawdopodobnie wystąpi w najbliższych zawodach PŚ w Willingen.

Podczas trzeciego z konkursów PŚ w Zakopanem Adam Małysz upadł przy lądowaniu. Z zeskoku został zwieziony przez ekipę ratowników TOPR. Do szatni doszedł już o własnych siłach. Badania wykazały, że ma mocno stłuczone kolano i uraz nadgarstka.

Na szczęście obrażenie nie okazały się poważne. Jak stwierdził lekarz kadry skoczków dr Aleksander Winiarski kontuzja goi się szybko, a rokowania są optymistyczne. - Nadal będzie poddawany zabiegom rehabilitacyjnym, jednak nie będzie to stanowiło przeszkody w podjęciu treningów i startu w najbliższych zawodach - zapowiada dr Winiarski.

W środę Małysz zacznie lekkie ćwiczenia. Prawdopodobnie będzie to tylko lekka rozgrzewka. Być może do Willingen gdzie w najbliższy weekend mają się odbyć kolejne zawody PŚ wyleci dopiero w piątek - podaje TVN24.

Dla Adama Willingen to miejsce, które na pewno zapamięta na bardzo długo. Dziesięć lat temu podczas drugiej serii uzyskał na skoczni Muehlenkopf Schanze niewiarygodną odległość 151,5 metra. Awansował wtedy z ósmego na drugie miejsce.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!