Zuzia Knych mieszka w miejscowości Łęczyce, gmina Opalenica. Rodzice Magdalena i Wojciech Knych zwracają się z prośbą o pomoc w zbiórce nakrętek plastikowych, dzięki którym będą mogli zakupić specjalistyczny wózek dziecięcy „KIMBA SPRING 2”.

Wózek ten został zaprojektowany tak, by uzyskać jak najlepszą elastyczność w dopasowaniu do proporcji ciała dziecka z zapewnieniem optymalnego podparcia i korekcji rehabilitacyjnej. Jego główną zaletą jest, że rośnie wraz z dzieckiem.

Zuzia urodziła się 5.12.2005 r. i nic nie wskazywało na to, że będzie chora. Po dwóch miesiącach trafiła do szpitala, gdzie po wstępnych badaniach postawiono diagnozę, Zuzia ma zespół „Westa”(padaczkę). Po dalszych, bardziej szczegółowych, badaniach rezonansu magnetycznego i tomografii głowy dowiedzieliśmy się jeszcze, że Zuzia ma duże uszkodzenia mózgu, czyli zaawansowane zaniki korowe płata czołowego obejmujące również części przystrzałkowe płata oraz płaty skroniowe z pogłębieniem bruzd bocznych. Umiarkowane zaniki podkorowe zostały spowodowane niedotlenieniem mózgu. Ma opóźnienie w rozwoju psychoruchowym i motorycznym. Zaczęła dostawać bardzo dużą ilość leków jak na jej wiek, bo bez nich by miała atak za atakiem.

Jak by mało tego było Zuzia ma padaczkę lekooporną, oraz zerową odporność i z tego powodu ma bardzo często infekcje dróg oddechowych i nie tylko, co u niej wywołuje zwiększoną ilość ataków i wskutek tego często przebywa w szpitalu. Od niedawna stwierdzono również, iż dziecko ma bardzo słaby wzrok. Po przeprowadzeniu badań stwierdzono, że ma blade dno oka i duży astygmatyzm. Rodzice wykonali również badanie potencjału wzroku i wynik tego badania był negatywny, świadczący o znacznym uszkodzeniu przekaźnika wzrokowego.

Na dodatek doszły problemy z trawieniem pokarmu i po przeprowadzeniu dodatkowych badań lekarze stwierdzili, że Zuzia jest uczulona na gluten. Obecnie Zuzia ma cztery latka, a jej rozwój według rehabilitantów jest oceniany na pięć miesięcy. Dzięki systematycznej i zróżnicowanej rehabilitacji Zuzia może się rozwijać, bo bez tego była by jak roślinka.

Kontakt do rodziców Zuzi
w kwestii uzgodnienia odbioru nakrętek.
Kontakt do rodziców: tel. 0695 750 504, e-mail: KnychWojciech@amorki.pl

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!