(© Gordon Flood, CC BY-SA 2.0)

Rezerwy finansowe słynnego klubu stopniały ze 150 do 40 mln funtów. Ponad 100 mln brytyjskiej waluty kosztowało klub z Old Trafford spłacenie części zaciągniętego długu, modernizacja stadionu oraz ściągnięcie nowych piłkarzy.

Manchester United musi spłacać swoje długi i właśnie teraz, po raz pierwszy od wielu sezonów, bardzo szybko odpadł z Ligi Mistrzów, która dla każdego klubu jest prawdziwą żyłą złota. Zawodnikom MU zostaje walka w Lidze Europy, ale pod względem finansowym nie może się to równać z Champions League. Dlatego United postawili sobie cel - muszą wygrać te rozgrywki.

Pieniądze w Lidze Europy są znacznie mniejsze, dlatego już dzisiaj się mówi, że "Czerwone Diabły" nie mają wyboru i muszą wygrać te zawody. Pierwszy krok w tym kierunku już poczynili - w ostatnim tygodniu zwyciężyli
w Amsterdamie z Ajaxem.

Największym problemem MU jest dzisiaj jego zadłużenie. Pod koniec 2011 roku wynosiło ono aż 439 milionów funtów. To właśnie na jego spłatę, klub wydał w ostatnich latach prawie 100 mln.

Są też pozytywne informacje dla kibiców MU: "Wszystko wskazuje na to, że rosną zdolności Manchesteru United do zarabiania pieniędzy. W drugim półroczu przychód klubu wyniósł 175 milionów funtów, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu do drugiego półrocza 2010 roku" - donosi h"Przegląd Sportowy".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!