Dzisiejsza niedziela miała być świętem biegaczy, maratończyków, fanów zdrowego wypoczynku. Stała się zmorą kierowców, amatorów wyjazdów poza miasto oraz przyczyniła się do wyszukanych epitetów pod adresem organizatorów.

Słoneczna i ciepła niedziela powinna sprzyjać wycieczkom poza miasto, na łono natury. Mieszkańcom wiecznie rozkopanego i zakorkowanego miasta należy się przynajmniej jeden taki dzień w tygodniu. I taka właśnie miała być ta niedziela. Niestety, stało się inaczej "dzięki" zorganizowanemu w dniu dzisiejszm Maratonowi. Gigantyczne korki, złorzeczenia pod adresem maratończyków, organizatorów.

Wśród komentarzy można było usłyszeć m.in. "ulice dla samochodów", "następnym razem biegajcie po parkach", "biegajcie poza miastem" itp.

Najtrudniej jednak było wytłumaczyć pięcioletniemu dziecku, które czekało na jazdę konikiem, dlaczego nie jedziemy, dlaczego jest tak dużo samochodów i czy te osoby, które biegną w tych spalinach, to biegną za karę?

Może warto już teraz pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu? Strach pomyśleć, co będzie się działo podczas Euro 2012.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!