Finiszem w Kozienicach zakończył się 51. wyścig kolarski dookoła Mazowsza. Zwycięzcą został Marcin Sapa z grupy DHL Author. W końcowej klasyfikacji, zaledwie o sekundę wyprzedził drugiego Litwina Aidisa Kruopisa z grupy Ulan.

Sapa zdobył żółtą koszulkę lidera po sobotniej czasówce w Szydłowcu, dzięki zwycięstwu grupy DHL Author. Po południu zawodnicy ruszyli ze Zwolenia na 118-kilometrową trasę ostatniego etapu z metą w Kozienicach. Wyścig był bardzo dramatyczny. Ostatnie kilometry kolarze pokonywali niemal w ścianie deszczu.

Litwin Aidis Kruopis starał się gonić Sapę, ale na lotnych premiach zdołał odrobić trzy, z czterech sekund straty do lidera. Na trasie o "ucieczkę" pokusił się Tomasz Kiendyś z CCC Polsat Polkowice i to on jako pierwszy zameldował się na mecie. Jego wypracowana nad peletonem trzyminutowa przewaga zmalała jednak do niespełna 60 sekund.

Z finiszującego peletonu najszybszy był torowiec Rafał Ratajczyk, który będzie reprezentantem Polski na igrzyskach w Pekinie. W klasyfikacji punktowej zwyciężył Marek Wesoły z CCC Polsat Polkowice, a w górskiej Adam Sznitko z Legii. Wśród młodzieżowców najlepszy był zaś Aidis Kruopis.

Klasyfikacja etapu Zwoleń - Kozienice (118 km):

1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
2. Rafał Ratajczyk (kadra BGŻ)
3. Adam Wadecki (Kalev Sport)
4. Sylwester Janiszewski (Legia)
5. Rudger Selig (Niemcy/Jenatec) 6. Algirdas Mockus (Litwa/Ulan) exe quo

Klasyfikacja generalna:

1. Marcin Sapa (DHL Author)
2. Aidis Kruopis (Litwa/Ulan)
3. Artur Detko (DHL Author)
4. Egidijus Juodvalkis (Litwa/Ulan)
5. Gedyminas Bagdonas (Litwa/Ulan)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!