Koncert 22 stycznia to kolejny przystanek Marka Dyjaka na trasie koncertowej, promującej niedawno wydaną płytę "Moje Fado". Niezwykła postać, niesamowity głos i niezapomniane emocje już w niedzielę o godz. 19 w lubelskim klubie Czarny Tulipan.

Marek Dyjak - osobowość niezwykła. Człowiek, którego historia życia mogłaby z powodzeniem posłużyć za materiał do scenariusza filmowego. Historia niełatwa i niepiękna, lecz przejmująca, wzruszająca, zapadająca w pamięć i w serce. Historia, która sprawia, że "jego fado" brzmi tak autentycznie.

Gra liczne koncerty, jego piosenka "Człowiek (Złota Ryba)" gości aktualnie na liście przebojów "Trójki". Znana z telewizji specjalistka od emisji głosu Elżbieta Zapendowska twierdzi, że jest to "najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym". Mówią o nim, że to nasz polski Tom Waits, ale Dyjak ripostuje: "przecież Waits to teatr, confetti, kreacja. Ja tak nie potrafię. To, co robię, jest arcyszczerą opowieścią o tym, co łączy mnie i widza...". Woli mówić o sobie "barowy grajek".

Wspaniale, że pomimo zalewającego zewsząd morza tandetnej, "pseudomuzowej", napędzanej czystą komercją papki, znajdują się tacy jak Dyjak - wierni sobie, prawdziwi, żywi...

Koncert w Lublinie rozpocznie się w niedzielę 22 stycznia o godzinie 19 w klubie Czarny Tulipan przy ulicy Grodzkiej 1.

Więcej informacji: marekdyjak.com, czarny-tulipan.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!