"Mogę dostać grzywnę, ale zobaczymy - wyjawiła reporterowi TVN. - Mam nadzieję, że minister coś zrobi z tym". Minister Spraw Wewnętrznych okaże się dobrym wujkiem z Warszawy?

Na swoim koncie ma spore doświadczenie w kontrmanifestacjach oraz miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. Sąd dobrodusznie odstąpił od wymierzenia kary.

W sobotę, w dniu marszu równości, pojawiła się w towarzystwie matki i ojca…

Na przystanku tramwajowym Brama Oliwska w Gdańsku skryli się uczestnicy jednej z kontrmanifestacji. Policjant, przez megafon, wezwał do rozejścia się, ale jego apel, jak i następne pozostały bez echa.

Policja przystąpiła do rozproszenia nielegalnego zbiegowiska. W pewnym momencie funkcjonariusze zatrzymali młodą kobietę.

Leżąca na ziemi dziewczyna z uśmiechem na twarzy informuje: „Mnie zatrzymali, mama walczy dalej”. Dwaj młodzi policjanci, pilnujący jej, sprawiali wrażenie bezradnych.

Nie spodziewali się zapewne, że gdy opadnie pył i demonstranci wrócą do codziennych zajęć oni znajdą się w centrum zainteresowania ministra, komendy głównej, swoich przełożonych. Specjalni wysłannicy z Warszawy klatka po klatce śledzić będą i analizować ich zachowanie. Ruch ręką prawą, lewą…

- Jeśli chodzi o osobę, która popełnia jakieś przestępstwo policjanci nie rozróżniają ani płci, ani światopoglądu. Po prostu reagujemy na daną sytuację łamania prawa - powie później jeden z gdańskich oficerów Policji.

- Powalenie na ziemię, skrępowanie, przyciskanie do ziemi tej pani jest nieakceptowalne - ocenił na gorąco minister Mariusz Błaszczak.

-Trzech postawnych mężczyzn przykuło do ziemi drobną kobietę - zauważył poseł Janusz Śniadek.

Okazało się, że zatrzymana jest córką gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!