Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na koncert Marii Sadowskiej, który zacznie się 25 października o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Można śmiało stwierdzić, że Maria Sadowska muzykę ma w genach. Jest córką kompozytora Krzysztofa Sadowskiego i wokalistki Liliany Urbańskiej. Oprócz tego, że śpiewa muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną jest również scenarzystką i reżyserem (absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz PWSFTViT w Łodzi).

Ma na koncie 9 solowych płyt. Wyreżyserowała wiele teledysków. Wyreżyserowała m.in. etiudę fabularną pt. "Skrzydła", krótkometrażowy film "Non Stop Kolor". 8 marca 2013 premierę miał jej pełnometrażowy film "Dzień Kobiet". Maria Sadowska otrzymała za ten film nominację do Nagrody Filmowej im. Andrzeja Munka w kategorii "debiut reżyserski" oraz została laureatką Nagrody im. Janusza „Kuby” Morgensterna "Perspektywa" za reżyserię. Równolegle z premierą filmu odbyła się premiera najnowszej płyty, również zatytułowanej „Dzień Kobiet”. Dwupłytowy album to autorska płyta artystki (poprzednia pt. "Kaczmarski & Jazz" została wydana w 2010 roku) oraz soundtrack z filmu. Wraz z Edytą Górniak, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromentalu zasiada w jury III edycji programu stacji telewizyjnej TVP2 "The Voice of Poland".

Podczas koncertu w Łodzi na pewno nie zabraknie wykonania wspomnianej wcześniej piosenki pt. "Dzień Kobiet".Występ artystki poprzedzą występy niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej TON pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej. Serdecznie zapraszamy na koncert, a po nim na specjalnie przygotowany poczęstunek.

Bilety w cenie 50 zł można kupić w punktach: Atlas Arena, ul Bandurskiego 7 tel. /42/ 272 15 07, Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59 tel. /42/ 632 02 80 - rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl, Sklep Muzyczny "ALE JAZZ!", ul. Rewolucji 1905r. 78/80 tel. /42/ 636 08 90

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!