W niedzielny wieczór 13 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się pierwszy i jedyny dotychczas koncert polskich i holenderskich gwiazd, w którym to wystąpią Mon Amour BZN tribute band oraz Mariusz Kalaga z zespołem.

Mon Amour BZN tribute band


W 2007 roku zakończył działalność zespół BZN, bardzo popularna w latach 80. i 90. grupa muzyczna. Perkusista BZN, Jack Veerman nie chciał zakończyć działalności muzycznej i utworzył zespół Mon Amour BZN tribute band. Obecnie w jego skład wchodzą: basista Jan Said, gitarzysta Nico Tol, klawiszowiec Hans Emperor, klawiszowiec, akordeonista Daniel Metz, wokalista Peter de Haan oraz wokalistka Linda. Holenderski zespół Mon Amour wykonuje również własne kompozycje ("Sicilian Nights", "Come sing and dance", "Once in a lifetime"). W 2009 roku wydał debiutancki album pt. "After All these Years", który zajął 17 pozycję wśród 100 najlepszych płyt wszechczasów. W 2010 r wydał drugi album pt. "A Matter of Time". Trzecia płyta nosi tytuł "Sing me a song" i jest przepięknie zróżnicowanym albumem składającym się z piosenek napisanych przez członków zespołu Mon Amour. Warto posłuchać tych genialnych muzyków i charakterystycznych głosów wokalistów Petera de Haana i Lindy. Więcej o zespole przeczytać możemy TUTAJ i TUTAJ
Mon Amour - "La Gomera"


Mariusz Kalaga


W drugiej części koncertu wystąpi Mariusz Kalaga z zespołem. Ten doskonale znany nie tylko na Śląsku piosenkarz i wykonawca estradowy, śpiewający głosem o dużej skali i charakterystycznej, ciepłej barwie. Jest laureatem wielu nagród m.in. nagrody "Płyta Roku - Country 2000" za solowy album "Mój los", nagrody "Wokalista Roku - Country 2001" oraz nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury Polskiej" w 2012 roku. W swoim repertuarze ma wiele znanych przebojów, m.in.: "Jedna z gwiazd", "Nie zapomnę tamtej nocy", "Sen o Dalmacji", "Teraz jesteś tylko moja", także znane i popularne przeboje Roya Orbisona"California Blue", "Pretty Woman", hity Elvisa Presleya - "Kiss me Quick", "It's now or never", standardy muzyki rozrywkowej "Something Stupid", "La Bamba" oraz tanecznej np. "Medley Mix Shakin' Stevens". "Muzyka jest dla mnie zewnętrznym wyrażaniem wewnętrznych uczuć. Jest związana z moim życiem, zdrowiem, miłością, ze wszystkim co dotyczy ludzi. Niesie ze sobą najbardziej uzdrawiającą energię,łączy wszystkich na całym świecie, ma swój własny język.Jest dla mnie darem, którym pragnę się podzielić z ludźmi, aby go zachować - muszę śpiewać." - to jego wypowiedź na temat muzyki. Więcej o artyście możemy przeczytać TUTAJ
Mariusz Kalaga - "Jedna z gwiazd"

Podczas koncertu zespół Mon Amour i Mariusz Kalaga wspólnie zaśpiewają kilka hitów z repertuaru holenderskich muzyków, m.in.: „Życie, czy kariera” – tyt. org. „La Gomera”, „Spoglądam w twoje okno” – tyt. org. „El amor de mi vida”, czy „Świata lepiej nie naprawiaj” – tyt. org. „Once in a lifetime”.

Wiadomości24.pl są partnerem koncertu. Dla publiczności zgromadzonej w Domu Muzyki i Tańca zapowiada się znakomita zabawa. Organizatorzy, którymi są zapewniają fantastyczna muzyczną ucztę dla uszu i oczu. Warto już dziś zarezerwować sobie czas w niedzielę 13 października i wybrać się na ten koncert.

Bilety


Bilety w cenie: 150 zł (VIP), 90 zł, 80 zł, 60 zł są do nabycia w:
Katowice, Telewizja TVS, Plac Grunwaldzki 12, tel. 32 494 33 33, www.tvs.pl
Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen De Gaulle'a 17, tel. 32 271 56 41, www.dmit.com.pl
Rybnik, Księgarnia Pro Veritas, ul. Dworcowa 1, tel. 502 614 913, www.proveritas.pl
Toruń 87-100, ul. Szosa Lubicka 168b, tel. 500 160 581,
www.kupbilecik.pl
www.ticketpro.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!