20 czerwca sąd niejednogłośnie umorzył sprawę przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, oskarżonemu w 2010 roku o przekroczenie uprawnień szefa CBA. Sąd nie znalazł znamion przestępstwa i przychylił się do wniosku obrony. To otwiera Kamińskiemu drogę do powrotu na stanowisko szefa CBA.

Prokuratura zarzucała Kamińskiemu oraz ówczesnemu szefostwu CBA przekroczenie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy. Wyrok jest nieprawomocny.

Kamiński przypomniał, że w związku z tymi zarzutami premier Tusk odwołał go ze stanowiska przed końcem kadencji szefa CBA. Polityk PiS na konferencji prasowej zapowiedział, że "jeśli prawnicy uznają, że jest droga prawna, abym mógł wrócić do pełnienia funkcji szefa CBA, to bez wahania złożę mandat". Zaznaczył, że nie interesuje go zadośćuczynienie finansowe.

Kamiński od samego początku twierdził, że zarzuty przeciwko niemu mają charakter polityczny i mają na celu wyeliminowanie osób niebezpiecznych dla PO. Polityk PiS uważa, że należy przyjrzeć się prokuratorom, którzy doprowadzili do postawienia mu tych zarzutów.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!