Kilka dni temu reprezentacja Polski do lat 17 zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Słowenii. Największą gwiazdą drużyny jest piłkarz Widzewa Łódź, Mariusz Stępiński.

Kilka lat temu w podobnych okolicznościach zaczynał wielką karierę Łukasz Piszczek. Niestety, żaden polski klub w porę nie zainteresował się obrońcą reprezentacji Polski i za niewielką sumę pozyskała go niemiecka Hertha Berlin.

Dzisiaj może być podobnie z Mariuszem Stępińskim. Młody napastnik znacznie przyczynił się, do tego, że reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata. Spisał się na tyle dobrze, że swoje zainteresowanie jego osobą wyraził sam Inter Milan.

W samych superlatywach mówi o nim polski autorytet w sprawach futbolu młodzieżowego Michał Globisz: "Nie ma wątpliwości, że Stępiński ma duży potencjał. Nie trzeba być wielkim znawcą, by to dostrzec. To kawał napastnika. Przypomina mi Roberta Lewandowskiego. To jedna z takich perełeczek, które czasem pojawiają się w młodzieżowej piłce. On wyraźnie odstaje od swoich rówieśników, szczególnie w ofensywie. Jeśli wszystko dobrze poukłada mu się w głowie, zdrowie mu dopisze i będzie miał charakter, to według mnie zajdzie daleko" - mówi.

Mariusz Stępiński ma 17 lat. W Ekstraklasie zagrał już 8 spotkań. Przeszedł do historii Widzewa Łódź jako najmłodszy piłkarz tego klubu, który zaliczył debiut w polskiej lidze. Kilka lat temu w Anglii podobnie mówiono o Waynie Rooneyu, który w wieku 16 lat strzelił bramkę Arsenalowi Londyn i został uznany za najmłodszego strzelca w historii ligi angielskiej. Dzisiaj Rooney jest liderem Manchesteru United i symbolem reprezentacji Anglii.

Klub z Łodzi ma bardzo dobre tradycje w pracy z młodzieżą; warto pamiętać, że tutaj dojrzewali tacy piłkarze jak Zbigniew Boniek czy Józef Młynarczyk. Czy Stępiński pójdzie ich śladem?

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!