Rozpoczął się proces wygaszania sklepów firmy Marks & Spencer na polskim rynku. W stolicy działa pięć sklepów tej marki i wiadomo już, kiedy zostanie zamknięty pierwszy z nich.

Plany wycofania się z polskiego rynku przez Marks & Spencer ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku. W Warszawie sklepy tej sieci znajdziemy w CH Arkadia, Blue City, Domach Towarowych Sawa, CH Targówek oraz Złotych Tarasach, gdzie sklep zostanie zamknięty w pierwszej kolejności.

Zobacz też: Ile zarabiają prezesi wielkich warszawskich firm? Ogromne kwoty! [RAPORT]

Potwierdzono już oficjalnie, że Marks & Spencer ze Złotych Tarasów zniknie 21 maja 2017 roku. W ostatnich dniach działalności sklepu można spodziewać się sporych przecen. Firma jednocześnie zapewnia, że wydane przez nią karty stałego klienta wciąż będą ważne w pozostałych sklepach na terenie Warszawy.

Firma pojawiła się na polskim rynku w 1999 roku. Wydanie komunikatu o wycofaniu się z Polski, poprzedziła szczegółowa analiza 466 zagranicznych sklepów. Jej celem było przedstawienie obrazu prowadzonej działalności i czynników, które decydują o wyniku w danym kraju. Wyniki wykazały, że działalność w Polsce jest nie do utrzymania.


Zobaczcie też: Mysia 3, Warszawa. Nie lubisz centrów handlowych? Zrób zakupy tutaj


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AdamT (gość)

Wielka szkoda, świetny sklep. Rzeczy nie rozpadają się po pół roku, jak w innych sieciówkach...