Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Jarubas wszedł w skład rady nadzorczej Miejskiej Energetyki Cieplnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ma pomagać nowemu prezydentowi miasta, który też będzie zasiadła w tej radzie nadzorczej.

Jedną z pierwszych decyzji personalnych obecnego prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego, było odwołanie z rady nadzorczej Miejskiej Energetyki Cieplnej dwóch członków: byłego starosty Waldemara Palucha i sekretarza powiatu Piotra Składanowskiego, którzy reprezentowali w tym gremium Twój Ostrowiecki Samorząd, który w wyniku ostatnich wyborów samorządowych utracił władzę w Ostrowcu i powiecie ostrowieckim.

Powołanie Adama Jarubasa (Polskie Stronnictwo Ludowe; od 2006 roku marszałka województwa świętokrzyskiego) prezydent Górczyński (były poseł PSL) argumentował faktem, że spółka przygotowuje się do spłaty ogromnego długu wobec Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, zaciągniętego około 12 lat temu, który obecnie wraz odsetkami wynosi ponad 30 milionów złotych. Wcześniej Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego rekomendowała Jarosława Górczyńskiego do reprezentowania gminy w radzie nadzorczej, by mógł on bez pośredników nadzorować spółkę i prowadzić rozmowy dotyczące jej przyszłości. W ten sposób w czteroosobowej radzie nadzorczej Miejskiej Energetyki Cieplnej zasiadać będzie dwóch członków partii kierowanej przez Janusza Piechocińskiego. Dieta miesięczna członka RN wynosi około 3,5 tysiąca złotych brutto.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!