Trwają ćwiczenia ONZ w ramach BALTOPS 2013. Ich zadaniem jest opanowanie zaistniałego kryzysu państw nadmorskich. Obok walki z terrorystami i ochrony ludności, marynarze ćwiczą rozbrajanie min.

Jednym z zadań sił morskich podczas tegorocznych manewrów BALTOPS 2013 jest przeprowadzenie operacji przeciwminowej. Ma ona na celu zapewnienie bezpiecznego przejścia transportu morskiego szlakami komunikacyjnymi. Podczas ćwiczeń zdetonowano materiałów wybuchowych, odpowiadający wybuchowi prawdziwej miny morskiej zawierającej około 750 kilogramów materiałów wybuchowych.

W tegorocznych manewrach ćwiczy pond 40 okrętów, śmigłowców i samolotów z 10 państw. Teren ćwiczeń obejmuje akwen od wyspy Bornholm po wschodnie granice Bałtyku. Do manewrów, obok Polski, przystąpiły nadmorskie państwa: Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji i USA.

BALTOPS to coroczne ćwiczenia w których biorą udział okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO (SNMCMG1). Wykonują one zadania wynikające ze scenariusza ćwiczeń. W ten sposób marynarze praktycznie rozwiązują problemy wynikające m.in. z zagrożenie minowego i chemicznego.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!