Masło orzechowe i mleko kokosowe znikną wkrótce z półek sklepowych Masło orzechowe i mleko kokosowe znikną wkrótce z półek sklepowych

Masło orzechowe i mleko kokosowe znikną wkrótce z półek sklepowych (© pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

Mleko kokosowe, śmietanka kokosowa, masło orzechowe, masło migdałowe, mleko migdałowe i masło kakaowe - tych produktów zabraknie wkrótce w naszych sklepach. Dlaczego? Chodzi o nazwy.

W Polsce obowiązuje zakaz stosowania nazw sugerujących, że wyroby roślinne są produktami mlecznymi. Rodzimi producenci chcieli wpisać mleko kokosowe, śmietankę kokosową, masło orzechowe, masło migdałowe, mleko migdałowe i masło kakaowe na listę wyjątków. Komisja Europejska odrzuciła jednak ten postulat.

"Z uwagi na to, że nie otrzymaliśmy od przedsiębiorców dodatkowych argumentów potwierdzających 30-letnią obecność wnioskowanych produktów na rynku polskim – Polska nie miała argumentów, żeby odwołać się od decyzji Komisji – czytamy w komunikacie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wygląda na to, że będzie nam musiało wystarczyć kupno kremu orzechowego czy napoju kokosowego.


Zobaczcie też: Mango Vegan Street Food - najlepszy hummus w mieście? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Hallo

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

1 (gość)

Jak to jak żyć? Opuścić UE, która i tak się rozpada. Wielka Brytania, po dzisiejszych wyborach Włochy. Eurokołchoz nie potrwa już dlugo.