Czwartą dobę trwa strajk pielęgniarek na poszczególnych oddziałach w radomskim szpitalu. Ze szpitala są wypisywani ludzie, których stan zdrowia nie jest dobry.

Wczoraj doszło do spotkania z przedstawicielami władz szpitala, w którym uczestniczyły pielęgniarki z Zarządu Krajowego Związku Pielęgniarek i Położnych. Jak poinformowała po spotkaniu szefowa związku zawodowego pielęgniarek, Anna Trzaszczka - spotkanie można uznać za pewien postęp w tej i tak już trudnej sytuacji pielęgniarek. Na dziś zaplanowano kolejne rozmowy z udziałem szefowej związku Doroty Gardias. Z informacji, które uzyskałem od dziennikarzy wynika, że na spotkaniu ma zostać poruszona kwestia dodatkowych pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak sytuacja wygląda na miejscu?

To już czwarty dzień strajku białego personelu. Nadal nic nie wiadomo, nie ma żadnych ustaleń. Szpital pełni ostre dyżury. Wyjątkiem jest oddział chirurgiczny, gdzie wstrzymano przyjęcia pacjentów. Wokół szpitala stacjonują wozy transmisyjne stacji telewizyjnych, radia oraz dziennikarze gazet i portali.

Ordynatorzy szpitala o sytuacji

Wczoraj ordynatorzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wydali specjalne oświadczenie do pielęgniarek. W oświadczeniu czytamy: "Proszę o wyłączenie ze strajku pielęgniarek i przywrócenie pełnej obsady pielęgniarskiej na tym oddziale...” [...] "Przypominam, że chorzy wymagający leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii, oraz wymagający operacji ostrych znajdują się z stanie zagrożenia życia...”.

Pacjentów wypisują na siłę!

Pani Justyna Kaczor, której ojciec leży w tym szpitalu mówi: Przez cały miniony tydzień mój tato miał kroplówki i pokarm podawany sondą. Dziś jednak wszystko zostało mu odłączone.
Gdy reporterka TVN24 spytała panią Justynę czy obawia się, że jej ojciec umrze, pani Justyna odpowiedziała: Tak. Jeśli my weźmiemy tatę do domu to bierzemy go na pewną śmierć.
Pani Justyna opowiedziała dziennikarzom, że gdy poszła zapytać o ojca lekarza usłyszała, że "pielęgniarki sobie same rządzą".

Sytuacja w Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu jest tragiczna. W tym momencie wszyscy czekamy na wyniki spotkania szefowej związku Doroty Gardias.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!