W najbliższy weekend każdy będzie mógł spróbować swoich sił w trzech dziedzinach - makramie, hafcie i koronkarstwie. Na krakowskim Kazimierzu odbędą się warsztaty rękodzieła.

Wszystkich utalentowanych manualnie, a także wszystkich czujących potrzebę artystycznego wyładowania się zapraszam na warsztaty rękodzieła artystycznego. Impreza organizowana jest w ramach I Wielokulturowego Festiwalu "Karpaty bez granic". Każdy z uczestników będzie mógł spróbować swoich sił w trzech dziedzinach - makramie, hafcie i koronkarstwie.


Makrama – sztuka splatania i wiązania sznurków


Makrama jest starą sztuką splatania i wiązania sznurków. Wszystkie czynności artysty odbywają się bez użycia igieł i nici, mogących posłużyć do łączenia sznurków. Nie stosuje się też kleju, drutu lub innych materiałów spajających. Wykluczone jest stosowanie szydełek lub drutów. To od sprawnych dłoni twórcy zależy ostateczny efekt pracy.


Haft tradycyjny, krzyżykowy i ukraiński


W trakcie warsztatów można będzie poznać tajniki haftu. Nie będzie to jednak haft tradycyjny, lecz polegającym na budowaniu obrazu z malutkich krzyżyków, czyli haft krzyżykowy. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie bransoletki na rękę z wykorzystaniem kolorów i wzorów typowych dla haftu ukraińskiego.


Zajęcia z koronkarstwa


Zajęcia z koronkarstwa będą poświęcone koronce teneryfowej. Teneryfką nazywana jest serwetka wykonywana przy pomocy igły na przygotowanym wcześniej kartonowym szablonie.


Co, gdzie, kiedy?


Warsztaty zaplanowano na 9 grudnia, początek spotkania o 12.30, zakończenie ok. 17. Wszystkich chętnych zapraszam na Plac Nowy 17, do Klubu Baraka. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a materiały warsztatowe zapewniają organizatorzy!

Akcja "Biała Ukraina"


Podczas warsztatów będzie prowadzona zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Biała Ukraina" organizowanej przez miesięcznik " Stosunki Międzynarodowe".


Szczegółowy plan całego Festiwalu można znaleźć na stronie: http://www.karpaty.witryna.org/

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!