Zoo Safari w Borysewie koło Poddębic odwiedziły panie Karolina Walecka z Łodzi i Anna Kutyła z Katowic obie panie wzięły udział w konkursie na imiona dla białych lwiątek.

Kolejne białe lwy urodziły się w Zoo Safari w Borysewie w październiku i wówczas właściciele zoo postanowili ogłosić konkurs na imiona dla nowo narodzonych lwiątek.

To drugie narodziny białych lwów w tym zoo, pierwsze narodziny białych lwów było 28 stycznia tego roku, wówczas Azira urodziła trzy maluchy.

Obie panie, które odwiedziły zoo w Borysewie mogły nakarmić maluchy. Główną nagrodą jednak były roczne bilety wstępu do Zoo Safari Borysew z wyżywieniem i wszystkimi atrakcjami, jakie są w zoo dla 4 osób.

Imiona, jakie noszą białe lwy to Laari, czyli tak jak w starożytnej Persji nazywała się srebrna waluta, zaś samczyk przybrał imię Leo - z języka łacińskiego lew.

Dużą atrakcją jak nam powiedziały obie panie była możliwość z tak bliska zobaczyć Sahima, czyli ojca małych lwiątek i usłyszenie ryku dorosłego lwa z tak bliska.

Nie lada frajdę miał jeszcze synek pani Anny 6 miesięcy Wojtuś, który mógł wejść do małych lwiątek i się z nimi pobawić pod bacznym okiem mamy, co nie omieszkał udokumentować tata małego Wojtusia swoim aparatem, aby synek maił pamiątek jak już będzie nieco straszy.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!