http://vimeo http://vimeo

http://vimeo.com/12483091

Amnesty International opublikował w internecie najnowszy spot przypominający o łamaniu praw człowieka w Rosji. Głównym jego bohaterami są tradycyjne zabawki naszych wschodnich sąsiadów. Jednak tutaj ociekają krwią i wołają o pomoc.

45-sekundowy klip został przygotowany przez francuski oddział tej międzynarodowej organizacji pozarządowej walczącej o prawa człowieka na całym świecie. Został opublikowany w internecie 14 czerwca b.r. Jego fabuła jest następująca: na pierwszym planie zauważamy podzieloną matrioszkę leżącą ze smutna miną w kałuży krwi. Po chwili podnosi ją mężczyzna, który prawdopodobnie zajmuje się ich produkcją. Na kolejnych sekwencjach można zauważyć jak kolejne postaci są dokładane do tradycyjne zabawki.Można wśród nich zauważyć m.in. pobitą postać z rozbitym aparatem fotograficznym i zaklejonymi ustami oraz naklejką "press". Łatwo zgadnąć, że to nawiązanie do prześladowań dziennikarzy na terenie Rosji. Na samym końcu wszystkie te smutne postacie są przykrywane przez największą wesołą i uśmiechniętą matrioszkę. Krótki filmik kończy się stwierdzeniem: "Nie możemy ukrywać, że urok Rosji to (także) okrucieństwo" .

Spot umieszczony w internecie rozpoczął kampanię społeczną amnesty.fr/russie na temat prześladowania działaczy, dziennikarzy, artystów i intelektualistów w Rosji z powodu m.in. odmienności poglądów politycznych. Działacze AI przypominają, że wielu rosyjskim dziennikarzom grozi nawet śmierć za współpracę z Amnesty.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!