Na forach internetowych wrze. Uczniowie porównują swoje rozwiązania zadań z dzisiejszej matury próbnej i komentują sam egzamin.

"Łatwe", "Kpina", "Otwarte takie sobie" - to tylko niektóre z opinii przyszłych maturzystów. Generalnie nastroje młodych ludzi nie są zbyt radosne. Większość zgodnie twierdzi, że pytania zamknięte nie były trudne, wystarczyło uważnie je czytać. Wielu uczniów uważa je za bardzo "podchwytliwe". O wiele więcej osób narzeka na pytania otwarte.

Trudne, niezrozumiałe, dziwne - tak określają internauci zadania otwarte dzisiejszej matury. Dlaczego? Osoby słabsze z matematyki często nawet nie próbowały ich rozwiązywać lub zatrzymywały się w połowie. Twierdzą, że nie rozumiały pytań. Na popularnym serwisie Grono.net otwarto forum tegorocznych maturzystów. Wszyscy zgodnie przyznają, że dzisiejszy egzamin był za trudny dla uczniów z klas o profilach humanistycznych i ogólnych. - Osobiście czuję strach przed tym, że w przyszłym roku w maju, może być sporo trudniej niż w tym roku. Nie jestem najmocniejsza z matmy. To w przedmiotach humanistycznych, a nie ścisłych czuję się mocna. - Pisze jedna z użytkowniczek, popierana przez kilkudziesięciu innych. O dziwo, głosów pozytywnych jest niewiele.

Rozżaleni maturzyści mówią o brakach w nauce i niedociągnięciach programowych. Twierdzą, że nauczyciele źle ich przygotowali do egzaminu. Na forum Kuriera Porannego króluje dziś teza, że zdanie matury z matematyki wymaga znalezienia dobrego korepetytora. Nie jest to pozbawione oparcia w faktach tegoroczna matura próbna jest trudniejsza niż majowa. Jednocześnie zaniepokojenie uczniów wzbudza fakt, że nie otrzymają poprawionych arkuszy odpowiedzi. - Jak mamy się nauczyć rozwiązywać zadania, jeśli nie zobaczymy, co było źle? - Pyta Kamil na serwisie Grono.net. Powszechne jest narzekanie, że braków programowych nie uda się nadrobić do maja.

Widać wyraźnie, że atmosfera wśród maturzystów jest nienajlepsza. Panuje nastrój rezygnacji. Korepetytorzy korzystają z dzisiejszego zamieszania i zamieszczają swoje ogłoszenia na stronach, forach i portalach z ogłoszeniami drobnymi. Najwyraźniej na matematycznym pomyśle Ministerstwa Edukacji skorzystają przede wszystkim dorabiający korepetycjami studenci kierunków ścisłych.

Czytaj także:

Matura ptóbna z matematyki - było ciężko. Arkusze
Przecieki i pytania maturalne z matematyki. Matura 2010
Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką. W24 Ci pomogą
Maturzysto, godzina "0" już blisko. Nowa akcja W24
Co maturzysta wiedzieć powinien
Matematyka dla ryzykantów

Matematyka na maturze. Jak rozwiązywać zadania z arkusza. Cz. 1
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 2
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 3
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 4
Matematyka na maturze. Jak rozwiązywać zadania z arkusza. Cz. 5
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 6
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 7

W Wiadomościach24.pl, piszemy nie tylko o szkole!
Przeczytaj koniecznie:


Przewodnik po serwisie Wiadomosci24.pl
Wiadomosci24.pl - tu wciąż coś się dzieje
Ty piszesz, ty zarabiasz, my nie bierzemy ani grosza
Wiadomosci24.pl płacą za najlepsze newsy

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!