ME w pływaniu. Kolejne złoto i rekord Polski Czerniaka!

W24
Podczas rozgrywanych w Szczecinie mistrzostw Europy na krótkim basenie, Konrad Czerniak bijąc rekord Polski na 100 metrów stylem motylkowym, zdobył swój drugi złoty medal.

Czerniak świetnie wystartował i na półmetku rywalizacji był na trzecim miejscu. Choć rywale byli bardzo mocni, nasz reprezentant popłynął fantastycznie i po pięknym finiszu wygrał wyścig, z czasem lepszym od własnego rekordu Polski. Dla reprezentacji Polski był to jubileuszowy, 60. medal Mistrzostwa Europy na krótkim basenie.

Obok naszego dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy, najlepiej zaprezentowała się na basenie Floating Arena, Anna Dowgiert. Polka w bardzo dobrym stylu awansowała do finału na 50 m stylem motylkowym, poprawiając po raz drugi tego dnia, rekord życiowy. W finale nasza reprezentantka popłynęła jednak wolniej, co dało jej ósmą pozycję.

W piątkowych finałach zaprezentowali się także Łukasz Wójt w wyścigu na 400 metrów stylem grzbietowym oraz Alicja Tchórz w rywalizacji na 100 metrów stylem grzbietowym. Polak po słabym stracie, ostatecznie zakończył wyścig na 9. miejscu, a nasza grzbiecistka zajęła 8. miejsce.

Czytaj dalej --->

Dzisiejszego dnia, byliśmy także świadkami niemiłej niespodzianki w naszej ekipie. Mirela Olczak, która miała startować na 100 i 200 m stylem motylkowym, została wycofana ze względu na pozytywny wynik próby antydopingowej. W organizmie naszej pływaczki wykryto bowiem dwa niedozwolone środki.

Po dwóch dniach mistrzostw, biało-czerwoni z trzema złotymi i jednym brązowym medalem, zajmują wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Duńczycy, przed Hiszpanią i Niemcami.