(© Roger Gorączniak, CC 3.0)

Ostatnie spotkanie 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy drużynami Lecha Poznań a Górnika Zabrze zostało przełożone z powodu ogłoszonej żałoby narodowej po katastrofie kolejowej koło Szczekocin.

Pierwotnie mecz miał odbyć się w poniedziałek, 5 marca, o godz. 18.30. Prawdopodobnie spotkanie zostanie rozegrane w środę, 28 marca.

W sobotę 3 marca godzinie 20:57, we wsi Chałupki, w gminie Szczekociny, niedaleko Zawiercia, czołowo zderzyły się pociągi Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa - Kraków i TLK "Brzechwa" Przemyśl - Warszawa. Pociąg Warszawa - Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl - Warszawa. Zginęło 16 osób, a 51 osób nadal przebywa w śląskich szpitalach, stan 3 rannych lekarze wciąż określają jako ciężki.

Prezydent Komorowski oficjalnie ogłosił żałobę narodową - będzie trwała od 5 do 6 marca.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!