(© Łukasz Czyżkowski, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stadion_Wroclaw_z_lotu_ptaka.jpg&filetimestamp=20111018230414)

Craig Thomson, szkocki sędzia znany z podejmowania kontrowersyjnych decyzji, poprowadzi sobotnie spotkanie Polski z Czechami. Początek meczu na stadionie we Wrocławiu 16 czerwca o 20.45.

Craig Thomson sędziuje mecze od 1988 roku. Od dziewięciu lat jest arbitrem międzynarodowym FIFA. Na swoim koncie ma kilka kontrowersyjnych decyzji. W 2010 roku po siedmiu minutach przerwał mecz eliminacji do Euro 2012 między Włochami a Serbią. Powodem były zamieszki na trybunach. Następnie UEFA przyznała zwycięstwo Włochom.

Rok temu w finale szkockiego Pucharu Ligi Thomson podyktował rzut karny. Po chwili jednak zmienił zdanie i odwołał swoją decyzję. Sytuacja ta była wielokrotnie komentowana i analizowana. W konflikt popadł z nim także trener Realu Madryt Jose Mourinho, który twierdził, że bezpodstawnie pokazał żółte kartki jego dwóm zawodnikom w jednym z meczów grupowych Ligi Mistrzów.

Szkocki arbiter nie prowadził jeszcze żadnego spotkania Polaków - podaje PAP..Jego asystentami będą jego rodacy Alasdair Ross i Derek Rose, a sędziami bramkowymi - William Collum, Euan Norris. Rolę arbitra technicznego będzie pełnił Francuz Fredy Fautrel.


Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!