Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są przygotowane do takich warunków Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są przygotowane do takich warunków

Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są przygotowane do takich warunków. (© Sebastian Ballard, Creative Commons 2.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:London_Street_in_winter_-_geograph.org.uk_-_1656248.jpg?uselang=pl)

Zdaniem brytyjskich meteorologów nad Wyspy Brytyjskie nadciąga zima stulecia. Jak twierdzi jeden z nich, najbardziej intensywne warunki atmosferyczne w postaci śnieżyc i niskich temperatur wystąpią w grudniu oraz styczniu.

Brytyjscy meteorolodzy alarmują przed zimą, która w tym roku na Wyspach ma być bardzo surowa. W wielu regionach temperatura ma spadać do -20 st. C. Nie zabraknie także intensywnych opadów śniegu. Zdaniem ekspertów Wyspy Brytyjskie czeka paraliż komunikacyjny, gdyż nie są one przygotowane do takich warunków.

"Spodziewamy się niezwykle mroźnej i śnieżnej zimy. Takich warunków na Wyspach nie było od 100 lat. Najbardziej intensywne warunki atmosferyczne w postaci śnieżyc i niskich temperatur wystąpią w grudniu oraz styczniu" - twierdzi synoptyk James Madden.

Jak podaje TVN Meteo, ten rok należy do wyjątkowych pod względem pogody na Wyspach Brytyjskich. Lato było bardzo mokre. W Wielkiej Brytanii średnio spadło 366,8 l deszczu. To niewiele mniej niż w roku 1912 kiedy odnotowano 384,4 l opadów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!