Michał Bajor - Od Piaf do Garou Michał Bajor - Od Piaf do Garou

Michał Bajor - Od Piaf do Garou (© okładka płyty)

W październiku ukazała się nowa płyta Michała Bajora pt. "Od Piaf do Garou". O płycie można najkrócej powiedzieć: jest warta posłuchania.

Płyta "Od Piaf do Garou" to studyjny, dwupłytowy album, nagrany na przestrzeni maja i czerwca 2011 r. Łączy wspaniałe francuskie melodie z przepięknym głosem Michała Bajora. Większość piosenek została przetłumaczona na język polski przez Wojciecha Młynarskiego.

Francuskie piosenki są bliskie Bajorowi, który uwielbia takich wokalistów, jak: Piaf, Becaud, Dassin, Trenet, Garou czy Brassens.

Nowa płyta Michała Bajora już w dniu premiery osiągnęła status złotej, a niedługo później pokryła się podwójną platyną. Muzyk połączył wzruszające, liryczne piosenki z lekkimi dźwiękami i charakterystycznym dla siebie barwnym, aktorskim poczuciem humoru.

Pierwszy utwór "Nathalie" jest lekką piosenką, która może się kojarzyć z romantycznym spacerem po Paryżu. Cała płyta jest utrzymana w klimacie lekkim i romantycznym. Kunsztowna piosenka "Życie na różowo" (La Vie En Rose), to znana dobrze melodia z bardzo dobrze trafionym tekstem: "On marzenia Twoje zgadł, I życie twe, Twój świat, ujrzałaś na różowo (...) I nadał nowy blask miłości wszystkim słowom. Nie zawsze miłość jest różowa, ale czasem warto sobie o takiej "kolorowej" miłości pomarzyć...

Również warto posłuchać kolejnych utworów. Moim zdaniem jeden z ładniejszych utworów to "Czekanie me to ty" (Je N'Attendais Que Vous). W oryginalnym wykonaniu śpiewa ją równie bajecznie Garou.

W dalszym ciągu pozostając przy klikacie romantycznym, warto skupic uwagę na piosence "Nic oprócz miłości" (Que Reste-T-Il-De Nos Amours?) i "Ja wbity w kąt' (Et Moi Dans Mon Coin). Niewymownie brzmią dźwięki fortepianu i nawet dla samego tego instrumentu warto ich posluchac.

Ostanie piosenki z pierwszej płyty są lekkie, skoczne i wesołe.

Druga płyta jest równie dobra, utrzymana w tym samym klimacie co pierwsza.
Niezwykle brzmi utwór "Jeśli nie istniałbyś" (Et Si Tu N'Existais Pas)', w głowie gra mi również francuska nuta, ale w wykonaniu Pana Michała jest mi jeszcze bliższa polska wersja. "Gdybyś nie istniała Ty lub wędrowała Bóg wie gdzie, to bym gnał śladem twym jak Twój cień, by wytańczyć słowa te (...). Pojawiają sie również w niej elektroniczne dźwięki, które tworzą zachwycającą całość.

Niewątpliwie Pan Michał Bajor ponownie dał rade i udźwignął francuski jakże trudny repertuar. Płyta "Od Piaf do Garou" jest godna posłuchania a może po drodze ktoś znajdzie swoją drogę i odkryje romantyczną cześć siebie...

Data premiery: 21.10.2011r.

Michał Bajor - Od Piaf do Garou
CD 1:


1. Nathalie
2. Tłum ( La Faule )
3. Życie na różowo ( La Vie En Rose )
4. Cyganeria ( La Boheme )
5. Czekanie me to ty ( Je N'Attendais Que Vous )
6. Piosenka o Marysi ( Marinette )
7. Nic oprócz miłości ( Que Reste-T-Il-De Nos Amours? )
8. Ja wbity w kąt ( Et Moi Dans Mon Coin )
9. C'est Si Bon
10. Bez miłości nie ma nic ( La Goualante Du Pauvre Jean )
11. Lato 42 ( L'Ete 42 )
12. Już widziałem, jak... ( Je M'Voyais Deja )

CD 2:
1. Kobieta i mężczyzna (Un Homme Et Une Femme)
2. Jest fantastycznie (For me, Formidable)
3. Panienka na huśtawce (Une Demoiselle Sur Une Balancoire)
4. Ty (Tous Les Visages De L'Amour)
5. Flirt (Pour Un Flirt)
6. Tu czas i wiek nie ma znaczenia (Le Temps Ne Fait Rien A L'Affaire)
7. Odmieńmy tylko rytm (Les Plaisirs Demodes)
8. Jeśli nie istniałbyś (Et Si Tu N'Existais Pas)
9. Jef
10. Co teraz (Et Maintenant)
11. Martwe liście (Les Feuilles Mortes)
12. Nie opuszczaj mnie (Ne Me Quitte Pas)
13. Non, Je Ne Regrette RienDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!