Ostatni wielki bard - śpiewak krakowski w starym dobrym stylu obchodzi jutro w Hotelu Europejskim w Krakowie dwa jubileusze 80 lecie urodzin i 60 lecie pracy artystycznej. Spotkanie zorganizował Jacek Czepczyk ( foto Jan Szczepański)

Mieczysław Święcicki świętuje w Krakowie 11 maja 2016 r, jubileusz 80 lecia urodzin.

Będzie to spotkanie w Hotelu Europejskim zorganizowane przez rodzinę właścicieli (z Jackiem Czepczykiem na czele) tego wspaniałego krakowskiego hotelu z wystrojem w stylu la belle epoque . Podkreśla w rozmowie telefonicznej ze mną Maestro Święcicki wielkie zasługi rodu Czepczyków dla krakowskiej kultury i zachowanie tego wspaniałego zabytkowego hotelu secesyjnego dla przyszłych pokoleń. Jubileusz twórczy Mieczysława Święcickiego odbędzie się wieczorem 11 maja o godz. 19.00 w przepięknej. wielkiej Sali Balowej Hotelu przy ul. Lubicz 5 ( vis a vis dworca głównego PKP). Spotkanie potrwa ok. 3 godzin.100 lat dla Maestro Święcickiego!

Przypominam reżyserowany przeze mnie w Jamie Michalika program kabaretowy z udziałem Maestro - oto fragment wspaniałej próby w 2010 roku w Jamie Michalika z Maestro do akompaniamentu wielkiej pianistki Man Li Szczepańskiej. która nawet zanuciła, a zwykle skupiona na graniu, tego nie robi. 100 lat Mistrzu!:

https://www.youtube.com/watch?v=f6TpYueWR4Q


A tak tę samą piosenkę "Nasza jest noc" wykonywał inny wielki Mieczysław - Mieczysław Fogg:


https://www.youtube.com/watch?v=U1tmP4OKto0Przy tej zapowiedzi wykorzystałem zdjęcia autorstwa Jana Szczepańskiego z dzisiejszej próby Mistrza Święcickiego, którego wielu na pewno kojarzy przede wszystkim z występów na scenie krakowskiego Kabaretu Piwnica Pod Baranami czy pod patronatem założonej przez niego w 1989 roku Europejskiej Fundacji Promocji Kultury i Sztuki "Ars Longa".

Młodsze pokolenie melomanów znających już serial "Bodo" o śpiewaku Eugeniuszu Bodo zapewniam że życiorys barda Mieczysława Święcickiego sam w sobie też może być tematem scenariusza takiego serialu, warto więc Mistrza poznać na tym krakowskim spotkaniu i minirecitalu!
Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!