Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew złożył życzenia Barakowi Obamie z okazji zwycięstwa w wyborach na prezydenta USA.

“Rosyjsko-amerykańskie stosunki stają się historycznie ważnym czynnikiem stabilności w świecie. Mają duże, często kluczowe znaczenie dla rozwiązania wielu współczesnych, międzynarodowych i regionalnych problemów” - zaznaczył w telegramie z życzeniami prezydent Rosji.

“W Rosji istnieje przekonanie co do konieczności postępującego rozwoju współpracy między państwami, nie tylko w aspekcie zagadnień światowego porządku dziennego, ale też w sprawie realnego dążenia do obustronnej pracy we wszystkich dziedzinach” - podkreślił Miedwiediew.

“Już jest nagromadzony solidny pozytywny potencjał, lecz czeka nas jeszcze dużo pracy dla większego dobra narodów naszych krajów, wzmocnienia pokoju na świecie i bezpieczeństwa” - liczy prezydent.

“Spodziewam się konstruktywnego dialogu z Ameryką na podstawie zaufania i wzajemnego uwzględnienia interesów” - zaznaczył Miedwiediew

Źródło: prasa Kremla

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!