Miedź Legnica przegrała z Zagłębiem Sosnowiec

Mateusz Różański
Legniczanie do Sosnowca jechali po komplet punktów. Początek był wymarzony, ale z każdą kolejna minutą na murawie działo się coraz gorzej dla Miedzi...

Legniczanie nie mogli sobie wyśnić lepszego początku. W 4. minucie Cristovao faulował we własnym polu karnym Mateusza Szczepaniaka, a rzut karny na bramkę zamienił Forsell. Jak się później okazało, bramka motywująco podziałała na piłkarzy z Sosnowca.

Nie minęło 10. minut, a było już 1:1. Konrad Wrzesiński podał idealnie do Pawłowskiego, który nie dał szans bramkarzowi Miedzi.

Pogoda nie dopisała i zawodnicy rywalizowali w rzęsistym deszczu. Przekładało się to na masę niedokładnych zagrań, a lepiej w tych warunkach zdawali sobie radzić gospodarze.

W 42. minucie Szymon Pawłowski otrzymał piłkę przed polem karnym i bez zastanowienia huknął z półwoleja. Było 2:1 dla gospodarzy.

Wraz z początkiem drugiej połowie dominowali podopieczni Dominika Nowaka, niestety to co stało się w 62. minucie zupełnie podcięło Miedzi skrzydła. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cruz wpakował piłkę do własnej siatki.

Minuty mijały, a wynik nie ulegał zmianie. Ostatecznie to Zagłębie, po 2,5 miesiącach bez wygranej zdobyło komplet punktów. Niestety - kosztem Miedzi.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MIEDŹ LEGNICA 3:1 (2:1)