(© okladka książki)

Druga część losów Calla Hunta pod tytułem „Miedziana rękawica”, która ma premierę 6 lipca, zbliża nas do odkrycia tajemnicy Wroga Śmierci i jeszcze bardziej wciąga w niezwykły świat magii.

"Magisterium" to pięcioksiąg autorstwa Holly Black i Cassandry Clare. Wyjątkowy cykl skierowany do młodzieży między 12 a 17 rokiem życia to poruszająca historia przyjaźni, dorastania i lojalności. Książki wypełniają lukę wśród tytułów fantasy skierowanych do młodzieży, traktując młodych odbiorców nad wyraz poważnie. Seria ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros.

Każdy tom to relacja z jednego roku nauki w szkole magii. Autorkom udało się wykreować mroczny, tajemniczy i oryginalny świat, w którym czary przenikają się ze współczesnością, a każdy zwrot akcji mrozi krew w żyłach. Pierwsza część serii ukazała się w Polsce w zeszłym roku pod tytułem “Próba żelaza” i zyskała już wielu wiernych fanów, nie tylko wśród nastolatków, ale i młodych dorosłych. W USA w sierpniu tego roku premierę będzie miała trzecia część, „Brązowy klucz”, zaś w kolejnych latach duet autorek planuje wydanie kolejnych: „Złotego chłopca” i „Wroga Śmierci”.

Cassandra Clare jest niezwykle popularna w Polsce dzięki seriom „Dary Anioła”, „Diabelskie maszyny” i niedawno opublikowanej „Pani Nocy”. Jest także autorką fandomów na podstawie serii o Harrym Potterze i „Władcy Pierścieni”.
Holly Black to autorka ponad 30 książek, z których najpopularniejsze to „Kroniki Spiderwick”. Jej powieść dla dorastającej młodzieży „Danina. Nowoczesna baśń” została przetłumaczona na 14 języków.

Callum Hunt jest z pozoru zwykłym chłopcem – mieszka z tatą w Północnej Karolinie, lubi jeździć na deskorolce, chodzić do kina i czytać komiksy. Czuje się jednak inny od rówieśników z powodu swojego kalectwa – od niemowlęctwa utyka na jedną nogę i nie może znieść uwag i drwin kolegów i koleżanek z klasy. Wszystko zmienia się, kiedy trafia do niezwykłego miejsca, o którego istnieniu nie miał pojęcia – musi przystąpić do egzaminu wstępnego w Magisterium, szkole magii. Zaprzyjaźnia się z Aaronem i Tamarą, uczniami ze swojej grupy. Po ukończeniu Roku Żelaza wraca na wakacje do domu, chociaż martwi się, jak ułożą się jego relacje z tatą. Na domiar złego chłopcu towarzyszy Mord, ogarnięty chaosem wilk, którego przygarnął.

Call nie może porozumieć się z ojcem. Nabiera podejrzeń, że chce on zrobić krzywdę i jemu, i wilkowi. Po dramatycznej walce ucieka z domu. Znajduje schronienie u Tamary, a kiedy rozpoczyna się rok szkolny, okazuje się, że miedziana rękawica, na której ślad natrafił kilka tygodni wcześniej w gabinecie ojca, została skradziona. Zwierza się przyjaciołom ze swoich obaw, że to jego ojciec jest winien kradzieży. Chłopiec wyrusza na poszukiwanie taty. Kto pierwszy odnajdzie Alastaira? Czy ojciec Calluma przeszedł na stronę Wroga Śmierci? A może postradał zmysły?

Prawa do ekranizacji stworzonej przez autorki serii zostały kupione przez studio filmowe Constantin Films – Cassandra Clare i Holly Black mają być jej współproducentkami.


Autorki: Cassandra Clare i Holly Black
Tytuł: Magisterium: Miedziana rękawica
Tytuł oryginału: MAGISTERIUM I I: THE COPPER GAUNTLET
Gatunek: fantasy
Tłumaczenie: Robert Waliś
Liczba stron: 336

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!