W przepięknym hotelu Rubinstein na krakowskim „Kazimierzu” Brytyjsko-Polska Izba Handlowa z Krakowa, zorganizowała konferencję i spotkanie z ekspertami z zakresu transportu lądowego.

To było ważne spotkanie z uwagi na przygotowywane w Małopolsce duże inwestycje: budowę nowej transeuropejskiej linii kolejowej oraz autostrady A4, jak też innych połączeń drogowych. Na te cele będzie przeznaczone kilka miliardów euro, jak też polskich środków finansowych.

Obecnie jest w trakcie przygotowywania są bardzo ważne inwestycja kolejowe:
- Kraków - Podłęże - Piekiełko - Nowy Sącz - Muszyna-granica polsko-słowacka
- modernizacja linii kolejowej E 30 Kraków - Rzeszów - Lwów.

W 2011 roku Komisja Europejska na wniosek władz Małopolski przyjęła pakiet nowej polityki infrastruktury transportowej zawierający modyfikacje sieci transportowej oraz kolejowej do 2030 roku na terenie województwa małopolskiego.

Jesteśmy w XXI wieku wraz z wstąpieniem do Unii Europejskiej zniknęły problemy z przekraczaniem granic. Niestety są problemy w komunikacji drogowej i kolejowej. Aby je zlikwidować jest konieczne posiadanie dużego kapitału finansowego na przygotowanie i realizację inwestycji.

Problem układu transportowego uczestnicy forum mogli poznać również ze strony sąsiadów słowackich. Sprawę infrastruktury drogowej i kolejowej na Słowacji i Ukrainie w kontekście połączenia z Małopolską i Europą przedstawił František Faktor.

W konferencji brali udział wojewoda małopolski Jerzy Miller, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, konsulowie Wielkiej Brytanii, Republiki Słowackiej, Ukrainy oraz przedstawiciele z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej RP, sejmowej Komisji ds. Infrastruktury, PKP, PKP Polskie Koleje Liniowe. Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak zawsze dyrektor Agnieszka Libura BPCC zorganizowała konferencję
na bardzo wysokim poziomie.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!