(© Paweł Sky)

3 października rozpocznie się kolejna odsłona Akademii Filmowej Kina „Świt”. Zapowiada się ona szczególnie ciekawie. Widzowie zobaczą filmy krótkometrażowe młodych reżyserów z Europy. To jedyny taki pokaz w Warszawie.

Idea Międzynarodowego Festiwalu Kina Ulicznego zakłada organizację bezpłatnych pokazów filmowych młodych, debiutujących reżyserów możliwie jak najbliżej widza, a więc na placach, skwerach, ścianach domów, ale i pokazy w tradycyjnym kinie nie są wykluczone. Chodzi przede wszystkim o umożliwienie młodym twórcom pokazania swych filmów szerokiej widowni, jak i zapoznanie się przez dziesiątki tysięcy Europejczyków, bez ponoszenia żadnych kosztów, z tym, co dzieje się nowego w świece filmowym. Kluczem doboru filmów do festiwalu jest długość trwania filmu - do 20 minut i młody wiek twórcy. W 2015 r. festiwal odbywał się w kilkudziesięciu miastach od Władywostoku po Lizbonę, a w 2016 roku zawita też do Stanów Zjednoczonych.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: