Mieszkańcy Gminy Inowrocław pielgrzymują do Lichenia

Licheń jest niezwykłym miejscem dla praktykujących wierzących ludzi. Wiedzą o tym doskonale mieszkańcy Gminy Inowrocław, dlatego po raz kolejny wybrali się tam z pielgrzymkę.

Od kilku lat mieszkańcy gminy pielgrzymują do Lichenia podziękować za kolejny rok pracy. Tym razem z mieszkańcami gminy w podróż wybrał się wójt gminy - Lech Skarbiński oraz inni pracownicy Urzędu Gminy. W podróż udało się 150 osób, 3 autokarami. Wyjazd został zasponsorowany przez Urząd Gminy.

Jak podkreślają uczestnicy, takie spotkania pozwalają na integrację społeczną, oderwanie się od codzienności - choć na chwilę. Również dają możliwość poznania nowych ludzi, zobaczenia miejsc do których dotrzeć samemu nie zawsze można.Mieszkańcy wcześnie rano zgromadzili się w wyznaczonych miejscach, gdzie podjeżdżały autobusy. Droga upłynęła bardzo szybko, a pogoda z minuty na minutę robiła się piękniejsza. Tuż przed 10, uczestnicy wycieczki dotarli do Lichenia, gdzie udali się pod licheńską bazylikę i na maszę świętą. Przed liturgią odbyło się krótkie zwiedzanie. Po mszy udało się zorganizować przewodnika, który oprowadził zainteresowanych po sanktuarium. Można było również wybrać się na samotną wycieczkę.

Władze gminy przewidziały również smaczny obiad dla uczestników.

W drodze powrotnej pielgrzymka dotarła do Lasu Grąbliński, gdzie pasterzowi ukazywała się Matka Boża.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ!
MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Współautor artykułu:

  • Magdalena Wróbel

Więcej na temat:

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane