Już niedługo Boże Narodzenie. Przed świętami zazwyczaj wydajemy mnóstwo pieniędzy na ich przygotowanie. Okazuje się, że to także dobry czas, aby zarobić. Które świąteczne zajęcia cieszą się największym powodzeniem?

Wielu z nas, myśląc o zbliżających się świętach, myśli o nich nie bez powodów przez pryzmat wydanych pieniędzy. Prezenty, przygotowanie kolacji, ozdoby - wszystko ma swoją cenę. Okazuje się, że przedświąteczna gorączka jest także dobrym czasem, aby zarobić trochę grosza.

Pierwsze oferty pracy dla świątecznych pracowników zaczynają się pojawiać już w październiku. Zazwyczaj można znaleźć pracę na klika dni, czasem nawet na klika tygodni. Jakie stanowiska cieszą się największą popularnością?

Mikołaj zgarnia najwięcej


Dyspozycyjność i dobry kontakt z dziećmi to cechy, które powinien posiadać każdy szanujący się Mikołaj. Często odwiedza szkoły i przedszkola, obdarowując dzieci prezentami. Można go także spotkać w centrach handlowych. Coraz większą popularnością, cieszą się także wizyty Mikołaja w domach. Jedna taka wizyta to okazja do zarobienia nawet 170 złotych. Bardzo często Mikołajowi towarzyszy Śnieżynka. Za pomoc w rozdawaniu prezentów może zarobić do 15 złotych za godzinę.

Czytaj dalej ------>

Nie może brakować choinki i karpia


Ci, którzy niekoniecznie chcą wcielać się w postać Mikołaja czy Śnieżynki, mogą znaleźć pracę przy innych zajęciach. Wystarczy być pełnoletnim i posiadać aktualną książeczkę sanepidu, aby zostać sprzedawcą karpi. Wynagrodzenie wynosi od 8 do 14 zł. Znacznie więcej zarabiają sprzedawcy choinek. Zarobki wahają się od 1000 do 1600 zł za kilkanaście dni - podaje serwis TVN24.pl Wymagana jest dyspozycyjność i praca w nieograniczonym wymiarze godzin tuż przed Wigilią.

Poszukiwani pakowacze prezentów


Dużą popularnością cieszą się też osoby pracujące przy produkcji ozdób świątecznych. W zależności od obowiązków można zarobić nawet do 2000 złotych za kilka dni. Na wynagrodzenie w wysokości 8-12 zł za godzinę mogą liczyć pakowacze prezentów, którzy także są poszukiwani w przedświątecznym okresie.

Do Wigilii pozostało jeszcze ponad tydzień. Nie jest jeszcze za późno, aby zatrudnić się w przedświątecznym biznesie.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!