(© Plakat imprezy)

6 grudnia, po raz drugi, śląscy motocykliści, przebrani w stroje świętych Mikołajów, odwiedzą domy dziecka w kilku miastach regionu.

W charytatywnej imprezie mogą wziąć udział wszyscy posiadacze motocykli. Parada motocyklistów połączona będzie z kwestą na rzecz dzieci z domów dziecka. Z zebranych datków, które można wpłacać na numer konta podany na stronie mikolajenamoto.punktmiasta.pl, zostaną zakupione podarunki dla wychowanków domów dziecka.

- Podobne mikołajki od kilku lat organizują motocykliści z Wybrzeża - mówi Patrycja Kałuża, jedna z organizatorek akcji na Śląsku. - Spodobał nam się ten pomysł i rok temu po raz pierwszy wsiedliśmy 6 grudnia na nasze maszyny, by odwiedzić dzieciaki. Była nas prawie setka. W tym roku przygotowania do akcji zaczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Włączyli się do niej też sponsorzy, a policja, tak jak w roku ubiegłym, zadeklarowała pomoc w zabezpieczaniu przejazdu mikołajowego korowodu - dodaje Kałuża.

Imprezie patronują prezydenci siedmiu śląskich miast, "Wiadomości Motocyklowe", "Ścigacz", a także Stowarzyszenie Młodzi Aktywni.

Początek akcji: parking Tesco, Bytom ul. Chorzowska, godz. 10.00

Więcej: mikolajenamoto.punktmiasta.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!