6 grudnia to dla wszystkich dzieci wyjątkowy dzień w roku. Z utęsknieniem oczekują na osobę świętego Mikołaja, który zawsze ma ze sobą worek długo oczekiwanych prezentów.

Tegoroczna wizyta "gościa z białą brodą" na ostrowieckim osiedlu Kuźnia miała miejsce w piątkowe popołudnie w sali Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ul. Sienkiewicza w dniu 5 grudnia 2014 r. Licznie zebrane dzieci, a było ich 110 wraz z rodzicami i opiekunami, w pięknej scenerii przygotowanej przez uczniów i wychowawców PG nr 1, z radością i niecierpliwością oczekiwały na przybycie Mikołaja.

Członkowie Rady Osiedla Kuźnia na czele z jej przewodniczącym Pawłem Celebańskim zadbali o to, aby Mikołaj bez trudu trafił w gościnne progi osiedla, przywożąc ze sobą worek pełen słodkich prezentów, które trafiły do każdego dziecka. Po powitaniu Mikołaja, którego przyprowadzili: poseł Platformy Obywatelskiej,Zbigniew Pacelt, dyrektor PG nr 1, Renata Olszańska i Paweł Celebański, dzieci otrzymały wyczekiwane prezenty. Święty Mikołaj został jeszcze przez jakiś czas, aby wspólnie bawić się z dziećmi, a potem, żegnając się na rok, ruszył w daleką drogę powrotną. Natomiast na sali dalej trwała zabawa przygotowana przez Śnieżynki: Agatę Wiśniewską i Magdalenę Kołeczek przy wspaniałej muzyce zespołu "Trio Masters". Zabawa Mikołajkowa zakończyła się z nadzieją na ponowne spotkanie już za rok o tej samej porze.

Rada Osiedla Kuźnia składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji spotkania z Mikołajem: sponsorowi głównemu Galerii Handlowej Ostrowiec, pani Ewie Sochackiej – Komornickiej, pani Renacie Olszańskiej – dyrektor PG nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Cukierni "U Ani" i Piekarni "Złoty Kłos".

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!