"Prawdziwa młodość to przymiot, który zdobywa się z wiekiem" - pisał Jean Cocteau. Patrząc na uczestników "Rewii Talentów" jego słowa wydają się być jak najbardziej zasadne.

Dyrekcja Bałuckiego Ośrodka Kultury "Lutnia" w Łodzi kolejny raz pokazała, że interesuje się grupą łódzkich seniorów. W ubiegły piątek w BOK-u zorganizowano XIII Przegląd Rewia Talentów - Mikrofon dla Seniora.

Po raz drugi (również w edycji jesiennej) miałem okazję uczestniczyć w tej imprezie w charakterze przewodniczącego jury. Niestety, nasza koleżanka z Wiadomości24 - Ewa Łazowska, tym razem ze względów zdrowotnych nie mogła mi towarzyszyć.

Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 18 uczestników: piosenkarzy solistów, recytatorów, zespoły wokalne i kabarety.

Jurorzy przeglądu długo dyskutowali nad werdyktem. Nagrodę główną otrzymali: Zespół Śpiewaczy "Tęcza" z Wiśniowej Góry, który zachwycił jury i publiczność znakomitym wykonaniem przeboju Filipinek pt. "Batumi" oraz Małgorzata Seids, która piosenką a capella przeniosła nas za wschodnią granicę, a następnie wspomniała czasy powojennej Warszawy.

Jury zdecydowało się również wyróżnić: Bożenę Rigmonti - za znakomicie wyrecytowane wiersze autorskie, Bernadettę Micotę oraz Helenę Rubinek - za świetne wykonanie dwóch piosenek, Stefanię Hanelt - za humorystyczne autorskie monologi, Grupę Teatralną "Kwadransik" - za zaskakujący program, Klub Seniora "Zacisze" ze Skierniewic - za znakomity kontakt z publicznością oraz Wiesława Kowalskiego - za znakomity wiersz i piosenkę.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!