"Miłek z Czarnego Lasu", to bajka dla dzieci, jak również dla dorosłych, którzy stracili już wiarę w bezinteresowną pomoc drugiej osobie. To także bajka dla tych, którzy nie wierzą w prawdziwą przyjaźń oraz w to, że marzenia się spełniają.

Czarny Las jest parkiem znajdującym się pośrodku ludzkiego osiedla. Mieszka w nim tak dużo zwierząt, że brakuje im już miejsca. Pewnego dnia pojawia się jednak jeszcze jedna istota. To właśnie jest Miłek- małe, rude zwierzątko, które uciekło z domu. Pomimo początkowego braku zaufania do przybysza, leśne stworki postanawiają go przyjąć do swojej społeczności.

Miłek z pomocą nowych znajomych buduje sobie norkę i poznaje nowe miejsce. Zwierzątko powoli zaprzyjaźnia się z mieszkańcami, a także próbuje pomóc chorej dziewczynce, spełniając jej nietypowe marzenie. Marta marzy bowiem o muchołówce, roślince, która zjada muchy. Niestety jej rodziców nie stać na nią. Miłek wraz z przyjaciółmi, próbując zdobyć kwiatka przeżywa wiele przygód, pokonuje własny strach (np. przekraczając ulicę, której zawsze się bał) i wątpliwości.Nie liczą się "chwile chwały", liczy się uśmiech i radość chorej dziewczynki. Zwierzątka wiedzą bowiem, iż aby dać Muchołówkę Marcie, nie mogą się ujawnić. Może to bowiem spowodować gniew rodziców dziewczynki.

Romuald Pawlak "Miłka z Czarnego Lasu" wydał w 2007 roku. Rok później zdobył za niego nagrodę Książki Roku 2008 przyznaną przez polską IBBY. Na początku czerwca, tego roku, bajka przyjęła również postać audiobooka. Książkę czyta dzieciom Mariola Łabno- Flaumenhaft, aktorka związana do roku 1994 z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, a następnie z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jej wieloletnie doświadczenie zawodowe łatwo jest zauważyć słuchając bajki. Mowa jest zrozumiała, aktorka moduluje głos, przez co łatwo się przenieść do krainy "Czarnego Lasu", a co najważniejsze słuchając 3 godzin i 24 minut nagrania, nie nuży nas ono.

"Miłek z Czarnego Lasu" jest przeznaczony dla dzieci od ósmego roku życia. Autor w bajce pokazuje dzieciom jak ważne w życiu są takie wartości jak przyjaźń, zaufanie, lojalność, bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Nie unika jednak codziennych problemów, jakimi są sprzeczki i różnice zdań.

Kontynuacją "Miłka..." miała być książka "Jarzębinowy Potwór", niestety autor nie znalazł na nią wydawcy. Fragment "Jarzębinowego Potwora" można przeczytać na oficjalnej stronie Romualda Pawlaka.

Data wydania: czerwiec 2011
Lektor: Łabno-Flaumenhaft Mariola
Forma: płyta kompaktowa CD, format mp3
Czas: 3h 24'

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!