Susza daje się we znaki nie tylko w Polsce. Władze Kalifornii wypuściły do jednego ze zbiornkików miliony małych, czarnych kulek, które mają zapobiegać zanieczyszczeniu i parowaniu wody.

Władze Kalifornii w walce z pustoszącą stan suszą imają się wszystkich, nawet najbardziej niezwykłych sposobów. Tym razem do jednego ze zbiorników z wodą pitną wysypano miliony… małych czarnych kulek. Te, unosząc się na powierzchni wody, mają uchronić ją przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo zacieniają wodę, mając zapobiec jej parowaniu.

Kalifornia od kilku miesięcy zmaga się z rekordową suszą. Stan wody w jeziorach i rzekach jest niezwykle niski. Wprowadzono rygorystyczne zasady dotyczące oszczędzania wody oraz kary za jej marnowanie. Przez stan przetaczają się również ogromne pożary lasów i zarośli.

Czytaj także: Kalifornijskie hrabstwo walczy z niedoborami wody. Pozyskuje wodę pitną ze ścieków (wideo)CNN Newsource/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!