Leszek Miller na czwartkowej konferencji prasowej oświadczył, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej, szef klubu parlamentarnego SLD zapewniał, że nie będzie ubiegał się o to stanowisko.

"Trzeba wziąć się do pracy i udowodnić, że budujemy partię, która może być poważnym partnerem w dyskusjach między rządem i opozycją" - powiedział były premier, cytowany przez portal onet.pl.

Leszek Miller, pełniący obecnie funkcję szefa klubu parlamentarnego SLD, jest już czwartym pretendentem do stanowiska przewodniczącego Sojuszu. Swoje kandydatury zgłosili dotychczas europosłanka Joanna Senyszyn, były wiceszef SLD Artur Hebda oraz poseł Marek Balt.

Nowy przewodniczący SLD, który zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Napieralskiego, wybrany zostanie na konwencji partii, którą zaplanowano na 10 grudnia.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!