19 maja, o godz. 17, w kościele poewangelickim w Miłosławiu odbędzie się IV edycja Miłosławskiego Wielogłosu Poetyckiego.

Podczas spotkania wiersze prezentować będą poetka, redaktorka Artpub Kultura i kierownik działu poezji w kwartalniku sZAFa, Małgorzata Południak, poeta i redaktor "Zeszytów Poetyckich" Karol Samsel oraz poeta Jacek Kukorowski. Oprawę muzyczną zapewni pianistka i stypendystka ministra kultury Patrycja Wywrot.

Pani Dorota Surdyk, poetka i polonistka, pomysłodawczyni i prowadząca Miłosławski Wielogłos Poetycki, mówi: Trudno przyciągnąć i zachęcić czytelników, aby na chwilę odcięli się od świata i przybyli do kościoła poewangelickiego na spotkanie z poezją, trudno przewidzieć, ile osób tu przywędruje. Jednak myślę, że warto, nawet, jeśli będzie to kilka osób. Poezja przecież to najbardziej elitarna część literatury. Cenię takie spotkania autorskie, gdzie króluje słowo, gdzie mniej "dodatków", które wydają się atrakcyjne, ale jednak mogą odwracać uwagę od tego, co najważniejsze, poezji.

Wielogłos Poetycki organizowany jest pod pieczą Miłosławskiego Centrum Kultury. W dotychczasowych edycjach Wielogłosu brali udział tacy poeci, jak Bożena Barda, Magdalena Gałkowska, Teresa Radziewicz, Jakub Sajkowski, Łucja Dudzińska, Patryk Chrzan i Izabela Fietkiewicz-Paszek.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!