(© rock1997/wikimedia/CC-BY-3.0)

Minister cyfryzacji i administracji Michał Boni przyznał z rozbrajającą szczerością, iż nie wie kto administruje rządową siecią. Zamierza to sprawdzić w dość kuriozalny sposób, wysyłając w tym celu do resortów i instytucji rządowych... ankiety!

Minister Boni z rozbrajająca szczerością wyznał repoterowi rmf24.pl, iż nie wie kto administruje rządowymi stronami. Stwierdził też, że do resortów była wysyłana ankieta, a ponieważ nie wszyscy na nią odpowiedzieli, będzie ona ponowiona. W ten sposób rząd chce się dowiedzieć kto i w jaki sposób zarządza witrynami!

Administratorami sieci są pracownicy poszczególnych ministerstw lub firmy zewnętrzne. Według Boniego ankieta ma za zadanie wyjaśnić jakie są ich kompetencje i standardy postępowania. A jakie są ujawnili 23 stycznia hakerzy, ujawniając hasła do strony kancelarii premiera.

Minister Boni zamierza powołać zespół, który opracowałby nowe standardy zarządzania rządową siecią. No cóż, lepiej późno niż wcale.

Streżyńska: ACTA nie zmieni polskiego prawa. Zostawia otwarte okienkaWydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!