Misja spełniona - cały świat dowiedział się o Katyniu. Katastrofa prezydenckiego samolotu TU -154 zwróciła uwagę świata na zbrodnie wojenne, które miały miejsce w Katyniu.

Katastrofa prezydenckiego samolotu TU -154 w Smoleńsku zwróciła uwagę świata na zbrodnie wojenne, które miały miejsce w Katyniu. Cały świat dowiedział się o historii, która była do tej pory zapomniana lub wręcz pomijana. Misją prezydenta Lecha Kaczyńskiego była walka o nasze przekonania i tradycje, o nasz patriotyzm. Stała się też walką, aby pamięć o tych, którzy byli zastrzeleni w Katyniu i spoczęli w grupowej mogile, nigdy nie zagasła.

Świat żywo interesuje się filmem "Katyń". Telewizje z wielu krajów oraz placówki dyplomatyczne zwracają się z prośbą o pozwolenie na emisję i proszą o udostępnienie materiałów na temat mordu na polskich jeńcach w Katyniu w 1940 roku - powiedział rzecznik TVP Stanisław Wojtera.

USA, Kanada, Litwa, Portugalia, Ukraina, Macedonia. Po sobotniej katastrofie lotniczej w Smoleńsku do Telewizji Polskiej z całego świata płyną pytania o możliwość emisji filmu Andrzeja Wajdy "Katyń". Ale nie tylko. Światowe telewizje proszą też o materiały filmowe na temat zbrodni katyńskiej.

Źródło:Dziennik.pl. Miliony ludzi na całym świecie obejrzą „Katyń”. Źródło:Rzeczpospolita

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!