Colin McRea wywarł duży wpływ na popularność wyścigów WRC Colin McRea wywarł duży wpływ na popularność wyścigów WRC

Colin McRea wywarł duży wpływ na popularność wyścigów WRC. Zdjęcie ilustracyjne.

Mistrz świata w rajdach samochodowych, szkocki kierowca Colin McRae zginął w katastrofie helikoptera niedaleko swojego domu, w Jerviswood. Na pokładzie śmigłowca były jeszcze trzy osoby w tym jego syn Johnny.

Jak podała telewizja TVN24 Colin McRae zginął w sobotę, około kilometra od swojego domu, pilotując własny śmigłowiec. W chwili katastrofy warunki pogodowe były dobre. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Wiadomo, że wraz z nim na pokładzie był jego 5-letni syn Johnny, oraz dwie inne osoby których tożsamość jest wciąż nieznana.

Największe sukcesy Colin McRae odnosił w teamie Subaru. W latach 1991, 1992 sięgnął po tytuł Rajdowego Mistrza Wielkiej Brytanii, natomiast w 1995 roku zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Świata.

Ogromny sukces sportowy, jak i medialny McRae'a, spowodowały, że producent gier komputerowych "Codemasters" rozpoczął wydawanie serii gier z cyklu "Colin McRae Rally". Gry te zostały uznane za jedne z najlepszych symulatorów wyścigów rajdowych, zdobyły rzesze fanów i status gier "kultowych".

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!