Mistrzostwa Europy. Pływanie - mamy pierwszy medal!

Podczas pierwszego dnia finałów odbywających się w Stambule mistrzostw Europy na krótkim basenie doczekaliśmy się pierwszego medalu. Srebro wywalczył Radosław Kawęcki w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym.

W czwartkowych finałach wystąpiło trzech reprezentantów Polski. Radosław Kawęcki wysunął się na drugie miejsce dopiero w końcówce wyścigu. Złoty medal zdobył Rosjanin Stanisław Doniec z czasem 1.48,62, tym samym ustanawiając rekord mistrzostw Europy.

Drugi z polskich reprezentantów, Paweł Korzeniowski, wypadł poniżej oczekiwań i zajął dopiero siódme miejsce na 400 m stylem dowolnym z czasem o wiele gorszym od należącego do niego rekordu kraju.

Trzeci z Polaków, Łukasz Wójt, zajął dziewiąte miejsce w finale 200 metrów stylem zmiennym,
wyrównał rekord Polski, który należy do niego, pokonując ten dystans w czasie 1.54,81, ale dało mu to dopiero dziewiąte miejsce w stawce.

Na koniec dnia w Stambule trójka Polaków zdołała zakwalifikować się do piątkowych finałów: Katarzyna Wilk na 100 metrów stylem dowolnym, Alicja Tchórz na 100 m stylem grzbietowym
i Bartosz Wiśniewski na 100 m stylem motylkowym.

Źródło: sport.onet.pl