Mistrzostwa Europy w pływaniu - Polacy bez medalu

Laslo Cseh
Laslo Cseh
Podczas piątkowych finałów, odbywających się w Stambule mistrzostw Europy na krótkim basenie, reprezentanci Polski nie poprawili swojego skromnego dorobku medalowego. Najlepszy z nich Łukasz Wójt zajął 5. miejsce.

W piątkowych finałach wystąpiła czwórka reprezentantów Polski. Łukasz Wójt, który przed rokiem zdobył brązowy medal na 400 metrów stylem zmiennym, zajął 5. miejsce w finale. Wygrał Węgier Laslo Cseh, który z czasem 3:57,27 poprawił rekord świata. Alicja Tchórz zajęła 10. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym. Zwyciężyła, Rosjanka, Ksenia Moskwina poprawiając rekord Europy. Katarzyna Wilk zajęła ósme miejsce na 100 metrów stylem dowolnym. Zwyciężyła Holenderka Inge Dekker bijąc rekord Europy.

Ostatni z reprezentantów Polski, którzy wystąpili w finałach, Bartosz Wiśniewski zajął 8. miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, poprawił swój rekord życiowy. Zwyciężył Jewgienij Korotyszkin z Rosji.

Wiadomościami dnia są dwa rekordy świata: Węgra Laszlo Cseha na 400 metrów stylem zmiennym oraz holenderskich pływaczek w sztafecie 4x50 st. dowolnym.

Źrodło: sport.onet.pl