Popularna „zośka” zawojuje całe miasto już w najbliższą niedzielę. Na warszawskim AWF-ie przy ul. Marymonckiej zawodnicy z całego świata będą walczyć o najwyższe trofea. "Zośkoszał" potrwa do 4 sierpnia. Zapraszamy!

"Każdy wolny dzień, każdą wolną chwilę spędzałam z Zośką. Każde wakacje, wspólne wypady z rodzicami. Zośka była moją najlepszą przyjaciółką…" –
tak każdy uczestnik mistrzostw może podsumować swoją przygodę z małą piłeczką. Za tą historią stoją lata treningów, wyrzeczeń, wytrwałości, cierpliwości, które zaowocowały i doprowadziły sportowców na sam szczyt.

Aktualnie gra woreczkiem nazywana jest footbagiem. Jednak cofnijmy się do przeszłości. Zośka miała swój debiut już przed drugą wojną światową.
Jej pierwotne zasady polegały na odbijaniu lotki zrobionej z kolorowej włóczki tak, aby jak najdłużej nie spadła na ziemię. Z upływem czasu nasza "zośka" dojrzewała oraz ewaluowała i ówczesna wersja przerodziła się w dyscyplinę sportową, która składa się głównie z wykonywania efektownych trików footbagiem bez użycia rąk.

Euro 2012 pomyślnie dobiegło końca. Niestety, porażka naszej drużyny narodowej pozostawiła u polskich kibiców duży niedosyt. Już 29 lipca w naszym kraju rozegrają się po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w Footbagu. Do Warszawy przybędzie czołówka rewelacyjnych zawodników z całego globu. Oprócz ogromnych emocji czeka nas także wspaniałe, niepowtarzalne widowisko, gdzie nie zabraknie spektakularnych sztuczek i sportowej magii.

Zawody zorganizowane przez Warszawskie Stowarzyszenie Footbagu rozpoczynają się w najbliższą niedzielę i potrwają do 4 sierpnia. Impreza sportowa zostanie przeprowadzona na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w dwóch kategoriach: freestyle’u (styl wolny) oraz Footbag Net (gra przez siatkę).

Kwalifikację do mistrzostw będą rozgrywane przez pierwsze dwa dni. Gala główna nastąpi 3 i 4 sierpnia, gdzie finaliści zademonstrują swoje najlepsze programy freestyle oraz rozegrają mecze przez siatkę. Do Warszawy już dotarło kilkudziesięciu zawodników z całego świata. Nasz kraj reprezentować będą już wielokrotnie utytułowani: Damian Gielnicki, Hanna Mickiewicz oraz Wiktor i Gosia Dębscy.

Trzymamy kciuki!

Damian Gielnicki

Hanna Mickiewicz

Wiktor i Gosia Dębscy

Kibicuj najlepszym!
www.youtube.com

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!